صفحه اصلی درباره ما خدمات و سرویس ها محصولات و تجهیزات تماس با ما  
 

درباره آشیانه


امنیت شبکه و ضرورت بها دادن به آن

باید بدانیم همیشه در دنیای امنیت شبکه روش هایی برای نفوذ وجود دارد که در کتاب ها ، مقالات و دیگر مراجع نوشته شده در این خصوص ، بحثی درباره آنها نشده است. این ها ، روش ها و ابزارهایPrivate در دنیای مجازی هستند که تنها گروه های به اصطلاح زیر زمینی نفوذگران از آنها باخبر می شوند و در فاصله زمانی موجود تا public (عمومی) شدن آنها، نفوذگران به سرورهای مهم دولتی - بانک ها ... حمله می کنند و اطلاعاتی که نیاز دارند را سرقت و بسته به هدف خود از این اطلاعات سوء استفاده های بسیاری می کنند.

جلوی این روش ها را نمی توان با Firewall ها – IDS ها و راه هایی که مسئولان امنیت شبکه بر روی سرورها اعمال می کنند گرفت و نفوذگران همیشه از مسئولان امنیت شبکه ها یک قدم جلوتر هستند.

پس راه حل چیست؟

برای مقابله با این مشکل باید از متخصصان امنیت کمک گرفت که خود در این دنیای زیر زمینی قرار دارند و از تمامی روش هایPrivate آگاه هستند و سریعتر از دیگران ، روش های جدید که هر لحظه امکان کشف آن وجود دارد را می یابند. گروه امنیتی آشیانه با توجه به فعالیتهای حرفه ای در طول سالیان اخیر، توانست در سال 2011 در سایت بین المللی Zone-H به رتبه دوم جهان دست یابد. همانطور که اطلاع دارید سایت Zone-H.org یکی از معتبرترین سایت های امنیت اطلاعات اینترنتی است که روزانه آمار تعداد سرورها و سایت های مورد نفوذ قرار گرفته شده را توسط هکرهای مختلف ارائه می دهد.
سایت Zone-H در زمینه ثبت سایت های مورد نفوذ قرار گرفته و اخبارهای امنیتی فعالیت دارد و نفوذگران بعد از Deface کردن سایت های مختلف Domain آنها را در این سایت ثبت می کنند تا برای خود محفوظ داشته باشند و بتوانند جزو 50 Attacker برتر Zone-H شوند. تیم آشیانه نیز تا کنون حدود 50000 هزار سایت های مورد نفوذ شده خود را ثبت کرده است که می توانید در سایت Zone-H لیست این سایت ها را ببینید.

معرفی آشیانه از یک گروه تا شرکت

گروه آشیانه در اوایل سال 1381 با هدف بالا بردن امنیت سرورهای ایرانی با استفاده از انجام تست نفوذ و ارائه راهکارهای امنیتی به مدیران سرورها و سایت های ایرانی کار خود را آغاز کرد. گروه آشیانه در طول این سالها فعالیت زیادی در زمینه راههای مقابله با نفوذ، امنیت و دیگر علوم شبکه انجام داد و توانست مقام چهارم دنیا را در این زمینه از آن خود کند. پس از این موفقیت بزرگ و با توجه به تجارب ارزشمند کسب شده در این راه و همچنین برگزاری دوره های حضوری آموزش راههای مقابله با نفوذ و امنیت در کشور، در اواخر سال 1384 تصمیم بر آن شد تا فعالیت گروه آشیانه در قالب نام شرکت فناوری ارتباطات و اطلاعات آشیانه و صرفا در زمینه تست نفوذ و تامین امنیت شبکه به صورت رسمی ادامه یابد و حتما می دانید که برترین متخصصان امنیت شبکه، بهترین نفوذگران هستند.
این سایت تنها برای اطلاع رسانی و آموزش تهیه گردیده است. شما می توانید با عضویت در تالار گفتمان این سایت به کلیه مطالب آن به صورت رایگان دسترسی پیدا کنید. این مطالب در طول هشت سال فعالیت گروه آشیانه تهیه و جمع آوری شده است. مدیریت تالار گفتمان این سایت بر عهده اعضای اصلی و قدیمی گروه آشیانه می باشد و مدیران شرکت آشیانه هیچگونه مسئولیتی در قبال چگونگی استفاده از اطلاعات مندرج در این سایت برعهده نخواهند داشت. از این پس فعالیت مدیران گروه به صورت رسمی در قالب نام شرکت فناوری ارتباطات و اطلاعات آشیانه در سایت www.ashiyane.ir و در زمینه امنیت شبکه و سرورها ادامه خواهد یافت. همچنین کلیه حقوق اطلاعات و مقالات در این سایت متعلق به گروه امنیتی آشیانه بوده و هرگونه نسخه برداری از آن بدون ذکر منبع پیگرد قانونی خواهد داشت.
 

تست نفوذ سایتها و سرورهاکلاس های آموزشی


محصولات   


            دوره آموزشی تخصصی آشیانه

          انجمن تخصصی آشیانه
 


سرویس های هاستیگ آشیانه

تبلیغات در آشیانه

 

  
   آپلود سنتر آشیانه

   انجمن تخصصی آشیانه
 
تمامی حقوق به شرکت آشیانه تعلق دارد